Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

W kilka minut ukradli ferrari warte ponad milion złotych. Wszystko nagrała kamera (zdjęcia, wideo)

Policjanci z Koszalina zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dopuścili się kradzieży wartego ponad milion złotych ferrari. Całe zdarzenia zarejestrował monitoring.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br. około godziny 13:0 w Mielnie. Z terenu Ośrodka Wypoczynkowego został skradziony pojazd marki Ferrari 488 Spider o wartości ponad miliona złotych. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona tego samego dnia, kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji. Od tego momentu zaczęły się intensywne czynności operacyjne i ustalenia kryminalnych z koszalińskiej komendy.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta, a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione ferrari opuściło Polskę

Kolejne ustalenia policjantów przyczyniły się do wytypowania osób, które mały związek z kradzieżą wartego ponad milion złotych pojazdu. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina.                  

Cała trójka już została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy i usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Koszalinie, źródło KMP w Koszalinie)

Komentarze wyłączone