Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Strzelał z wiatrówki do autobusu komunikacji miejskiej. Był poszukiwany (zdjęcia)

24-latek z Piły strzelał z wiatrówki do autobusu komunikacji miejskiej. Mężczyzna odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo pasażerów oraz uszkodzenie mienia.

Pod koniec września w godzinach wieczornych dyżurny pilskiej komendy został powiadomiony o tym, że nieznany sprawca strzelał w okna autobusu komunikacji miejskiej, który zatrzymał się na przystanku. W środku znajdował się kierowca oraz pięciu pasażerów. Uszkodzone zostały dwie szyby, na szczęście podróżujący nie potrzebowali pomocy medycznej. Straty wyceniono na kwotę blisko 10 tys. złotych.

Kryminalni, na terenie Piły zatrzymali dwóch 24-latków. Sprawca, który oddał strzał w kierunku autobusu, był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie przechowywał broń pneumatyczną na naboje gazowe oraz śrut. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone.

Zatrzymani wyjaśnili, że podróżowali samochodem. Pasażer bawił się bronią, która miała przypadkowo wystrzelić, kiedy mijali autobus MZK. Jeden z zatrzymanych usłyszał dwa zarzuty: narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo pasażerów oraz uszkodzenia mienia. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zaraz po czynnościach trafił na 10 miesięcy do zakładu karnego w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone