Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Kobieta chciała spalić się żywcem

Policjanci z komisariatu w Żabnie w woj. małopolskim, interweniowali wobec kobiety, która oblała się benzyną i chciała podpalić. Zdesperowana 41-latka trafiła do szpitala.

Przed godziną 21.00 policjanci otrzymali zadanie udania się do jednej z miejscowości pod Żabnem, gdzie według zgłoszenia kobieta oblała się łatwopalnym płynem i zamierza się podpalić.

Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zobaczyli stojącą przed domem kobietę w mokrej, cuchnącej benzyną odzieżą, trzymającą w ręce zapalniczkę, którą próbowała zapalić. Mówiła przy tym, że ze sobą skończy. Policjanci szybko zdali sobie sprawę, że sytuacja jest mocno kryzysowa, a jeden fałszywy ruch z ich strony może wywołać śmiertelną w skutkach reakcję kobiety.

Zbliżyli się na odpowiednią odległość do wymachującej rękami i krzyczącej 41-latki i równocześnie rzucili się w jej stronę. Jeden policjant wytrącił jej z ręki zapalniczkę, a drugi przytrzymał kobietę. Policjanci starali się ją uspokoić, po czym przekazali roztrzęsioną i załamaną pod opiekę wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia, która zawiozła ją do szpitala.

Jak ustalili policjanci, przyczyną tak dramatycznego kroku były problemy osobiste. 

(fot. pixabay, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone