Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Tragiczny finał poszukiwań. W rzece odnaleziono zwłoki 28-latka

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 28-latka, który we wtorek 29 września skoczył z kładki do Drwęcy w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim. Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione przez nurków w czwartek po południu.

We wtorek 29 września około 21.00 brodnicki dyżurny policji otrzymał informację od świadków zdarzenia, że z kładki nad rzeką Drwęca, jakiś mężczyzna skoczył do wody. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrole. Z relacji świadków wynikało, że mężczyznę porwał nurt rzeki.

Funkcjonariusze sprawdzali brzegi Drwęcy i miejsca, gdzie mężczyzna mógł dopłynąć. Do poszukiwań dołączyli również brodniccy strażacy z łodziami motorowymi oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na skuterach.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który wskoczył do Drwęcy to 28-letni mieszkaniec Brodnicy. Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin nocnych jednak nie przyniosła rezultatów. Następnego dnia od samego rana brodniccy policjanci wznowili akcję i przeczesywali brzegi. Rzekę patrolowali również strażacy na łodzi motorowej oraz brodniccy WOPR-owcy. 

W czwartek 1 października poszukiwania wznowiono. W działania włączyli się ratownicy oraz nurkowie toruńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To oni po 16.00 znaleźli ciało 28-latka.

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.

(fot. KPP Brodnica, źródło KPP Brodnica)

Komentarze wyłączone