Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Tragiczny finał poszukiwań. W Odrze odnaleziono ciało 20-latka (foto)

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 20-letniego mężczyzny, który zaginął w nocy z 25 na 26 września. Mężczyzna po raz ostatni widziany był przed klubem w centrum Wrocławia. Jego ciało znaleziono wczoraj w Odrze.

Od blisko tygodnia dolnośląscy policjanci prowadzili intensywne poszukiwania 20-letniego mężczyzny, który zaginął w nocy z 25 na 26 września br. we Wrocławiu. Mężczyzna wybrał się do wrocławskiego klubu X-Demon. Kamery monitoringu zarejestrowały go po godzinie 2:00 w okolicach tego miejsca. Tu ślad po nim się urwał.

Od początku w działania zaangażowanych było bardzo wielu funkcjonariuszy, którzy badali i weryfikowali wszelkie informacje dotyczące tego zdarzenia. Sprawdzane były różne miejsca, gdzie młody mężczyzna mógł się znajdować.

W poszukiwaniach brali udział policyjni nurkowie, psy tropiące, wykorzystywane były również łodzie policyjne. W akcję włączyły się również inne służby dysponujące specjalistycznym sprzętem poszukiwawczym.

W sobotę 3 października policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Wrocławia o ujawnieniu zwłok w nurcie rzeki Odry. Po przeprowadzeniu czynności identyfikacyjnych potwierdzono, iż jest to zaginiony 20-latek.

Obecnie okoliczności związane z zaginięciem mężczyzny badane są w postępowaniu prowadzonym przez prokuraturę.

Maciej Aleksiuk studiował w Wyższej Szkole Pożarniczej w Warszawie, a jego pasją była piłka nożna. Reprezentował barwy Granitu Roztoka, klubu ze swojej rodzinnej miejscowości, który rywalizuje na szczeblu ligi okręgowej. 

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci str. pchor. Macieja Aleksiuka. Maciej Aleksiuk zaginął w nocy z 25 na 26…

Opublikowany przez Szkoła Główna Służby Pożarniczej Sobota, 3 października 2020

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone