Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

13-latkowie żądali wydania pieniędzy i grozili zniszczeniem domu

13-letni chłopcy z Ełku zadzwonili pod przypadkowo wybrany numer i zażądali wydania pieniędzy, grożąc zniszczeniem domu. Przestraszony mężczyzna, który odebrał telefon zgłosił sprawę na policję. Teraz 13-latkowie za swój „żart” odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W miniony czwartek mieszkaniec Sochaczewa otrzymał telefon z żądaniem 10000 złotych. Telefonujący zagroził, że w przypadku nieprzekazania gotówki zostanie zniszczony jego dom. Zaniepokojony i przestraszony taką sytuacją mężczyzna zgłosił sprawę policji.

Mundurowi sprawdzili, że numer z którego wykonano połączenie należy do mieszkańca Ełku. Funkcjonariusze szybko ustalili dane właściciela telefonu i jego dokładny adres. Okazało się, że na co dzień wskazany telefon użytkuje 13-letni chłopak.

Policjanci ustalili, że nastolatek razem ze swoimi kolegami postanowili zrobić sobie żarty po zakończonych lekcjach. Zadzwonili pod przypadkowy numer i wymyślili historię z pieniędzmi. Niestety dopiero po fakcie zdali sobie sprawę, jak poważne następstwa wywołał ich „dowcip”.

Informacje o tym zdarzeniu zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policja apeluje do rodziców, by od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci, żeby odpowiedzialnie korzystały ze swoich telefonów.

– Niech ta sytuacja będzie dla innych przestrogą – takie niewybredne żarty powodują poważne zaangażowanie służb ratunkowych, wywołują wiele niepotrzebnych działań i mogą odciągać funkcjonariuszy od pilnych, poważnych zadań. Dzieci muszą mieć świadomość, że telefon to bardzo przydatne urządzenie, ale źle użytkowane może przynieść fatalne skutki i prowadzić do poważnych konsekwencji – dodają policjanci.  

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Ełku)

Komentarze wyłączone