Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Miało być przyjęcie z okazji pierwszej komunii. W mieszkaniu podłożono ogień (zdjęcia)

W dniu I Komunii Świętej dziecka, podczas gdy rodzina uczestniczyła we mszy w kościele, w mieszkaniu, w którym za chwilę miało się odbyć uroczyste przyjęcie podłożono ogień. Pożar strawił wszystko co było wewnątrz. Podejrzany w tej sprawie został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru mieszkania doszło w niedzielę 27 września, w czteropiętrowym bloku w Międzyrzeczu, w lokalu na najwyższej kondygnacji. Choć straż pożarna dotarła na miejsce bardzo szybko, to pożar strawił cały dorobek życia jednej z międzyrzeckich rodzin. Przerażeni domownicy dowiedzieli się o pożarze po wyjściu z kościoła, tuż po uroczystości I Komunii Świętej.

Przybyli na miejsce policjanci, po wejściu do mieszkania zauważyli, że spalone przedmioty są porozrzucane, a w kuchni znajduje się mnóstwo jedzenia. Funkcjonariusze ustalili również, że miało tu się odbyć przyjęcie dla dziecka z okazji przystąpienia do I Komunii Świętej.

Z zebranych informacji wynikało, że najprawdopodobniej ktoś zdemolował pomieszczenia, a później podłożył ogień. Policyjny technik zabezpieczył ślady, a grupa dochodzeniowo-śledcza przesłuchała świadków zdarzenia. Policjanci operacyjni rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który mógł mieć związek ze sprawą podpalenia.

W czwartek 1 października mundurowi otrzymali informację, że podejrzany może przebywać na terenie Świebodzina. Mężczyzna został zatrzymany na dworcu autobusowym. 47-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował go na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone