Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pijany i bez uprawnień śmiertelnie potrącił rowerzystę (zdjęcia)

Kierujący samochodem osobowym śmiertelnie potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ujęty przez świadków. Jak się okazało nie posiada uprawnień do kierowania, a w chwili zdarzenia był pijany.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu ul. Pszczyńskiej w Woli. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Fiat, jadąc w kierunku Bierunia, potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

Mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Badania wykazały, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W toku prowadzonych na miejscu czynności okazało się, że nie posiada prawa jazdy.

33-latek decyzją prokuratora został zatrzymany. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Na miejsce wypadku zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować 46-letniego rowerzysty. Mężczyzna zmarł. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin wieczornych. 

Policja zwraca się z apelem do bezpośrednich świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

– Poszukujemy głównie kobiety, która kierowała samochodem fiat bravo i widziała całe zajście – przekazali mundurowi.

Kilka zdjęć z interwencji w Woli 🚑🚒🚓

Opublikowany przez Ratownictwo Powiat Pszczyński Niedziela, 4 października 2020

(fot. KPP Pszczyna, źródło KPP Pszczyna)

Jeden komentarz

  1. W pełni dojrzały mężczyzna posiadający zakazy, z pełną świadomością sięga po alkohol, wsiada za kierownicę bez uprawnień i zabija!!!!!! cAŁKOWICIE ŚWIADOME I ZAPLANOWANE DZIAŁANIE. Po co do więzienia na koszt innych.????? Albo łańcuchy na nogi i kamieniołom…. albo kula w łeb.