Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Pomimo orzeczonego zakazu, kierował autem i uderzył w drzewo (zdjęcia)

Kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę około godziny 10:00, na drodze wojewódzkiej 473 w miejscowości Dominikowice, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letni kierujący pojazdem marki Audi A4, nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie skarpę rowu, uderzając lewym bokiem pojazdu w drzewo.

Jak się okazało, 50-latek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań. Jeżeli badanie krwi wykaże, że kierujący audi był pod wpływem alkoholu, odpowie za to przed sądem.

Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone