Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wyrzucił psa do śmietnika, bo zwierzę załatwiło się w domu (foto)

45-letni mężczyzna wyrzucił psa do śmietnika, po tym jak zwierzę załatwiło się w mieszkaniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2 października po godzinie 23.00 , do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec ulicy Gdańskiej wyrzucił do kontenera na śmieci psa.

Świadek przekazał policjantom, że właściciel najpierw potrząsał zwierzęciem, a następnie po wrzuceniu do pojemnika kopał kontener.  Na miejscu mundurowi zastali 45-latka. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie wykazało blisko promil.

Mężczyzna stwierdził, że psa posiada od około tygodnia. Zdenerwował się kiedy po powrocie do domu późnym wieczorem zobaczył, że zwierzę wypróżniło się na podłogę w korytarzu. Uznał, że nie chce mieć psa i wyrzucił go do śmietnika.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzut. Pies przez animal patrol SM został przewieziony do weterynarza w związku z prawdopodobnym urazem łapy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łózka)

Komentarze wyłączone