Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Góra śmieci na drodze powiatowej. Zatrzymano dwóch mężczyzn (zdjęcia)

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o porzucenie odpadów na drodze powiatowej oraz terenach zielonych w miejscowości Parszowice w woj. dolnośląskim. 25-latkowi i 48-latkowi grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 czerwca br. Mieszkańcy Parszowic w gminie Ścinawa, powiadomili lubińskich policjantów o ujawnieniu odpadów znajdujących się na drodze powiatowej oraz terenach zielonych, bezpośrednio przylegających do tej drogi. Śmieci zalegały na odcinku około 40 – 50 metrach. Nie było wątpliwości, że sprawca lub sprawcy, celowo pozbyli się odpadów, zrzucając je prawdopodobnie z samochodu ciężarowego. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie.

Funkcjonariusze powiadomili pracowników Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. W wyniku czynności operacyjnych udało się ustali i przedstawić zarzuty dwóm mężczyznom, podejrzanym o ten czyn. Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego oraz 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Młodszy z podejrzanych został zatrzymany 14 września, we własnym mieszkaniu. Był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Jego znajomy, którego funkcjonariusze nie zastali w miejscu zamieszkania, przez jakiś czas ukrywał się przed organami ścigania, jednak pod koniec września postanowił sam zgłosić się do prokuratury wiedząc, że jest poszukiwany przez policjantów.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w miejscowej prokuraturze. Czeka ich sprawa w sądzie. W śledztwie prowadzone są końcowe czynności procesowe. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

Komentarze wyłączone