Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Tłuczkiem do mięsa rozbijał szyby w pojazdach. 27-letni recydywista usłyszał zarzuty (foto)

27-letni chuligan przy użyciu tłuczka do mięsa uszkodził szyby w czterech pojazdach, a także w drzwiach wejściowych budynku mieszkalnego w Zielonej Górze. Mężczyźnie, który działał w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 października w nocy na ulicy Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który rozbija szyby samochodów zaparkowanych na osiedlu. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zatrzymali nietrzeźwego 27-latka.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego podejrzany został umieszczony w izbie wytrzeźwień. W trakcie prowadzonych czynności 27-latek opowiedział policjantom, że wychodząc z kolegą na imprezę zabrał z domu tłuczek do mięsa, żeby mieć coś do obrony przed potencjalnymi napastnikami. Mężczyzna nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego wracając do domu po imprezie zaczął rozbijać szyby zaparkowanych na osiedlu samochodów. W sumie mężczyzna uszkodził szyby w czterech pojazdach, a także szybę w drzwiach klatki schodowej bloku mieszkalnego.

Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę co najmniej 2800 złotych. 27-latek został przesłuchany, usłyszał cztery zarzuty uszkodzenia mienia, za co według kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że wybryk został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, a ponadto mężczyzna działał w warunkach recydywy, kara może być surowsza – mężczyźnie grozi nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone