Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Potrącenie na przejeździe dla rowerzystów. Zobacz moment wypadku (wideo)

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 61-letniej kierującej audi, która potrąciła kierowcę jednośladu na przejeździe dla rowerzystów. Cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Moment wypadku zarejestrował monitoring.

We wtorek o godzinie 11:50 na ul. Leonharda w Olsztynie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty.

Jak ustalili policjanci, 61-letnia kierująca samochodem osobowym marki Audi, jadąc ul. Leonharda od strony ul. Towarowej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście poruszającemu się po drodze dla rowerów i potrąciła kierowcę jednośladu.

41-letni cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci zdecydowali, aby zatrzymać 61-letniej kierującej audi uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Olsztynie, źródło KMP w Olsztynie)

3 komentarze

  1. Załozę sie że baba nie miała pojecia o obowiazku ustapienia rowerzyście. Dla starych przejscie/przejazd nie robi róznicy, niech się zatrzymuje bo JA jade, on ma wiecej do stracenia, na cmenarzu są ci co mieli pierwszeństwo i takie tam stare/durne

  2. ….powiedzenia

  3. CHORY SWIAT CHORZY LUDZIE

    DEBILNE PRZEPISY ŻEBY ROWER MIAŁ PIERWSZEŃSTWO PRZED SAMOCHODEM!!WPROWADZIĆ PIERWSZEŃSTWO PRZEJAZDU SAMOCHODU PRZED POCIĄGIEM!!.