Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Ford uderzył w wystające z innego pojazdu elementy wiertnic. Zginęła jedna osoba (zdjęcia)

W środę wieczorem tuż przed godziną 21 na drodze krajowej krajowej nr 47 w miejscowości Biały Dunajec doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi ford uderzył w wystające ze skrzyni ładunkowej innego pojazdu elementy wiertnic. W wyniku zderzenia zginęła pasażerka forda.

Jak ustalili wstępnie policjanci, kierowca samochodu marki Iveco przewożący ładunek, zjechał z głównej drogi na prywatną posesję, myląc zjazd. Nie mogąc wjechać dalej, zatrzymał się na wjeździe do posesji. To spowodowało, że przewożony przez niego ładunek wystawał na pas jezdni prowadzący do Nowego Targu. Po chwili w wystające ze skrzyni ładunkowej elementy uderzył osobowy ford.

Ratownicy walczyli o życie 72-letniej pasażerki z powiatu tatrzańskiego prowadząc skuteczną reanimację. Poszkodowana trafiła do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować kobiety.

Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczając ślady na miejscu wypadku. Sprawdzono stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego ma wyjaśnić policyjne dochodzenie. Kierowcy byli trzeźwi.

(fot. KPP Zakopane, źródło KPP Zakopane)

Komentarze wyłączone