Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Audi roztrzaskało się na drzewie. Nie żyje 19-latek, cztery osoby ranne (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem w miejscowości Wielewo niedaleko Braniewa w woj. warmińsko-mazurskim. Auto, którym podróżowało pięć osób w wieku od 13 do 21 lat uderzyło w drzewo. Nie żyje 19-latek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 21-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał  na przeciwny pas drogi i z impetem uderzył w przydrożne drzewo, które wbiło się niemal w środek samochodu. Autem podróżowało łącznie pięć osób w wieku 13 – 21 lat.

Przed przyjazdem służb ratowniczych dwie osoby zostały wydobyte z wraku auta przez świadków zdarzenia. Wewnątrz rozbitego pojazdu, znajdowały się uwięzione dwie kobiety oraz mężczyzna. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowanych.

W najcięższym stanie był 19-letni pasażer, który był reanimowany. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci pod nadzorem prokuratora. Sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że 21-latek nie miał uprawnień do kierowania.

(fot. PSP w Braniewie)

Komentarze wyłączone