Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Nastolatki odpowiedzą za fałszywy alarm bombowy

15 i 13-latka zadzwoniły na straż pożarną informując, że w jednym z kościołów na terenie Chrzanowa w woj. małopolskim podłożona jest bomba. Teraz nastolatki za swój „żart” odpowiedzą przed przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Wczoraj, tuż przed godziną 19, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał telefon alarmowy, a w słuchawce usłyszał młody głos informujący go, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba. Natychmiast tę informację przekazał dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Msza, która była zaplanowana w tym kościele została odwołana, a policjanci z Nieetatowego Zespołu Minersko – Pirotechnicznego tutejszej jednostki rozpoczęli przeszukanie pomieszczeń pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego. W takcie sprawdzania kościoła przez pirotechników inny zespół policjantów rozpoczął działania mające na celu ustalenie właściciela numeru telefonicznego, z którego dzwoniono do straży pożarnej.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem numeru jest 15-letnia mieszkanka Chrzanowa. Okazało się, że na pomysł zadzwonienia i poinformowania o bombie, dziewczyna wpadła podczas spaceru z młodszą o dwa lata koleżanką.

Po zakończeniu postępowania materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Chrzanowie, który zastosuje środki wychowawcze przewidziane Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone