Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pacjentka zakażona koronawirusem uciekła ze szpitala

65-letnia pacjentka chcąc uniknąć hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem, oddaliła się ze szpitala.

W sobotę 10 października około godz. 20, oficer dyżurny dąbrowskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o ucieczce pacjentki, która jest zakażona COVID-19. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno funkcjonariuszy dąbrowskiej komendy, jak i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalanie kierunku, w jakim zarażona kobieta się oddaliła.

Funkcjonariusze zastali 65-latkę w miejscu zamieszkania. Jak się okazało szpital opuściła samowolnie i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu powiedziała, że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu.

Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji, która teraz będzie oceniać czy mieszkanka powiatu oddalając się samowolnie z placówki medycznej zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone