Piątek, 22 września 202322/09/2023

13-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do dziecka wezwano pomoc medyczną

Policjanci ustalają w jakich okolicznościach 13-letni chłopiec wszedł w posiadanie alkoholu. Nietrzeźwego nastolatka mundurowi zauważyli przy ulicy Wyszyńskiego w Opocznie. Dziecko miało w organizmie ponad promil alkoholu.

W sobotę 10 października o godzinie 18.20 mundurowi zauważyli na ulicy Wyszyńskiego grupę  młodzieży, która swoim zachowaniem wzbudziła zainteresowanie stróżów prawa. Policjanci postanowili sprawdzić czy dzieciom nic nie zagraża.

Okazało się, że jeden z chłopców jest nietrzeźwy. 13-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do dziecka została wezwana pomoc medyczna. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

O zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni rodzice dziecka. Chłopiec został przekazany pod opiekę matce. Informacja o całej sytuacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie. Dodatkowo policjanci będą ustalać jak 13-latek wszedł w posiadanie alkoholu.

Sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona. Rozpijanie małoletniego przez dostarczanie mu alkoholu, ułatwianie spożycia lub nakłanianie do wypicia jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone