Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Potrącenie pieszej w Olsztynie. Zobacz moment wypadku (wideo)

46-latka została potrącona przez samochód osobowy w chwili gdy przebiegała przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Moment wypadku zarejestrował miejski monitoring.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Limanowskiego w Olsztynie. Tuż przed godziną 18:00, w chwili dużego natężenia ruchu 46-letnia piesza zdecydowała przedostać się na drugą stronę jezdni w miejscu niedozwolonym. Kobieta nie skorzystała z oznakowanego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, znajdującego się w pobliżu.

Piesza będąc już na ostatnim z czterech pasów ruchu wbiegła wprost przed prawidłowo jadące w kierunku centrum miasta osobowe audi. Siła uderzenia była tak duża, że 46-latkę odrzuciło na kilka metrów do przodu.

Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą kobiecie przyszli przypadkowi przechodnie, kierująca autobusem miejskim oraz kierowca osobowego audi. Na miejscu zdarzenia już po chwili pojawiły się służby ratunkowe w postaci policji, straży pożarnej oraz karetki pogotowia.

Okazało się, że 46-latka była kompletnie pijana, co potwierdziło badanie policyjnym alkomatem, wskazując stężenie alkoholu w jej organizmie o wartości 2 promili. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie po obserwacji medycznej okazało się, że mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nic poważnego się jej nie stało. Policjanci, za spowodowanie kolizji drogowej na 46-letnią kobietę nałożyli mandat karny w kwocie 500 zł.

(fot. KWP Olsztyn, źródło KWP Olsztyn)

Komentarze wyłączone