Czwartek, 06 października 202206/10/2022

W otwartym bagażniku przewoził lodówkę i pasażera (foto)

Kierowca volkswagena golfa wprawił w osłupienie policjantów skarżyskiej drogówki. Mężczyzna w otwartym bagażniku przewoził lodówkę i pasażera.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej w woj. świętokrzyskim, prowadzili wczoraj akcję pn. „Bus-truck”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na właściwe przewożenie ładunku i osób, a także na wyposażenie pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz materiały niebezpieczne. Kontrolom podlegał także stan techniczny samochodów oraz wymagane zezwolenia.

Policjanci nie kryli zdumienia, kiedy na ulicy Niepodległości w Skarżysku zauważyli volkswagena golfa, jadącego z podniesioną klapą bagażnika. Z przestrzeni ładunkowej wystawała lodówka, a obok niej siedział mężczyzna, którego nogi zwisały ku jezdni. Mimo, że pasażer przestrzegał reguł sanitarnych (miał założoną maseczkę), funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

Za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec miasta. Co ciekawe miejsce obok kierowcy było wolne, a przewożona lodówka była zabezpieczona przed wypadnięciem. Pasażer podróżujący w bagażniku tłumaczył, że chciał dodatkowo „asekurować” transport.

Za kierowanie pojazdem w sposób stwarzający zagrożenie dla osób przewożonych w aucie, kierowca volkswagena został ukarany mandatem. Pasażer zaś zajął miejsce na wygodnym fotelu, na którym mógł bezpiecznie kontynuować podróż.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródła Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone