Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Kilkaset osób na dyskotece w Częstochowie. Interweniowała policja

Właściciel dyskoteki w Częstochowie otworzył lokal pomimo zakazu organizowania tego typu imprez. W klubie bawiło się co najmniej kilkaset osób. Na miejscu interweniowali policjanci.

Już wcześniej do służb docierały sygnały, że w jednym z lokali nieopodal sanktuarium na Jasnej Górze są organizowane imprezy. W sobotę zgłoszenie anonimowego mieszkańca oraz informacja ze straży miejskiej potwierdziły te przypuszczenia. W nocy z 10 na 11 października w lokalu interweniowała policja. Okazało się, że trwała tam dyskoteka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na imprezie mogło przebywać nawet kilkuset uczestników. Część osób została wylegitymowana, zabezpieczono materiał dowodowy. Skutkiem policyjnej interwencji było także zamknięcie tego dnia lokalu.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w kierunku art. 160 kodeksu karnego dotyczącego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. O sprawie poinformowana zostanie również Państwowa Inspekcja Sanitarna. Właściciel odpowie za naruszenie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Częstochowa)

Jeden komentarz

  1. Helium i cała hołota która tam chodzi 🙂 zapraszamy