Środa, 29 marca 202329/03/2023

Dwoje małych dzieci trafiło do szpitala. Przy 28-latku podejrzanym o ich pobicie znaleziono narkotyki (zdjęcia)

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o pobicie dzieci swojej konkubiny w wieku 16 miesięcy i 3 lat, które z obrażeniami m. in. głowy trafiły do szpitala. 28-latek usłyszał już zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę do wolskiej komendy wpłynęła informacja ze szpitala, że na jednym z oddziałów przebywa dwoje dzieci w wieku 16 miesięcy i 3 lat z obrażeniami ciała i głowy, które mogły powstać w wyniku działania osób trzecich. Niezwłocznie do akcji wkroczyli policjanci.

W chwili zdarzenia dziećmi opiekował się konkubent matki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie marihuanę. 28-latek trafił do policyjnej celi. O całym zdarzeniu został również powiadomiony sąd rodzinny i opiekuńczy.

Mężczyzna był wcześniej notowany za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości oraz za posiadanie narkotyków. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnich, co skutkowało naruszeniem czynności ciała i rozstrojem zdrowia poniżej dni 7. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(fot. KRP IV – Bemowo, Wola, źródło KRP IV Bemowo, Wola)

Komentarze wyłączone