Środa, 04 października 202304/10/2023

Rodzinna tragedia w Małopolsce. Nie żyje matka i syn

Zwłoki swojej żony i 15-letniego syna, znalazł po powrocie z pracy mieszkaniec Siedlisk w powiecie tarnowskim. Trwa ustalanie okoliczności tej tragedii pod nadzorem prokuratura.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w Siedliskach w woj. małopolskim. 50-letni mieszkaniec tej miejscowości po powrocie z pracy znalazł w domu zwłoki swojej żony i 15-letniego syna.

– Około godziny 18:30, dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację o odnalezieniu w jednym z domów jednorodzinnych w Siedliskach k. Tuchowa ciała dwóch osób, 15-letniego chłopca oraz 40-letniej kobiety – przekazała policja.

W domu przebywał jeszcze drugi syn małżeństwa, 19-latek. Nastolatek twierdzi, że nie słyszał żadnych niepokojących odgłosów dochodzących z piętra domu. Ojciec i starszy syn zostali objęci pomocą psychologiczną.

Na miejscu pracował prokurator z Prokuratury Rejonowej z Tarnowa oraz służby śledcze z tarnowskiej komendy, jak również z Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa. Do działań włączyło się także Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Krakowie. Śledczy pracowali na miejscu do wczesnych godzin rannych, zbierając ślady oraz dowody mogące odpowiedzieć na pytanie, co się wydarzyło w podtarnowskiej wsi.

Jak wynika ze wstępnych informacji najprawdopodobniej matka i jej 15-letni syn popełnili samobójstwo.

Zwłoki 15-latka i 40-latki zostały przekazane do prosektorium, gdzie biegli z zakresu patomorfologii określą przyczynę oraz czas zgonu.

Zebrany materiał dowodowy zostanie poddany analizie w ramach prowadzonego postępowania przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie, które będzie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone