Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wjechał traktorem w zaparkowany radiowóz. Był po spożyciu alkoholu

Traktorzysta najechał na zaparkowany na poboczu, oznakowany radiowóz, którego załoga w tym czasie zabezpieczała miejsce wypadku drogowego. Mężczyzna miał 0,3 promila.

Do zdarzenia doszło 12 października w Skale w woj. małopolskim. Mundurowi zaparkowali radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi na poboczu, celem podjęcia czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Po chwili, w pobliżu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący traktorem podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z kierującym toyotą, po czym drugą stroną ciągnika najechał na zaparkowany radiowóz, uszkadzając jego tylny zderzak. W tym czasie policjanci przebywali poza pojazdem. Na miejscu obecny był również patrol ruchu drogowego, który wykonał dalsze czynności na miejscu powyższych zdarzeń drogowych.

Traktorzystą okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Skala, który w chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu – miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone