Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Strzelanina pod Tarnowem. Jedna osoba ranna

Grupa trzech młodych mężczyzn przyjechała autem pod dom jednorodzinny w Żabnie w woj. małopolskim. Po chwili jeden z pasażerów ostrzelał budynek z broni pneumatycznej. Gdy mieszkańcy wyszli sprawdzić co się stało, napastnicy rzucili się na syna właściciela domu i dotkliwie go pobili.

21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wracał w niedzielę nad ranem z wesela, a że był nietrzeźwy, poprosił kolegów, aby przyjechali po niego i odwieźli do domu. W drodze powrotnej mężczyzna zmienił zdanie i polecił kierowcy zmienić trasę podróży. Kiedy renault, którym podróżowali znalazł się pod jednym z domów jednorodzinnych w Żabnie, 21-latek nakazał kierowcy zwolnić, a sam wyciągnął pistolet pneumatyczny, ostrzelał budynek, oddając w jego stronę kilka strzałów i trafiając w trzy okna.

Zaniepokojeni mieszkańcy wybiegli na zewnątrz. Właściciel i jego 20-letni syn rzucili się w pościg za uciekającym renaultem. Podczas ucieczki 21-latek ponownie skorzystał z broni, tym razem mierząc w kierunku ścigającego auta i uszkodził przednią szybę od strony pasażera. W pewnym momencie pędzący renault zatrzymał się w poprzek drogi, blokując jadącą za nim skodę i wysiadł z niego 21-latek, który przy użyciu pałki teleskopowej rozbił przednią szyby w samochodzie właściciela ostrzelanego wcześniej domu. Do 21-latka dołączył 19-latek z renaulta i wspólnie pobili ścigającego ich 20-latka, kopiąc i zadając chłopakowi ciosy oraz kopniaki w głowę, nogi praz tułów. Po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali.

Ojciec pobitego 20-latka natychmiast zaalarmował policję. Niespełna godzinę później renault, którym poruszali się sprawcy został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzn podróżujących autem, mundurowi znaleźli przy 21-latku nie tylko broń, ale również niewielką ilość dopalaczy.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, który po złożeniu wyjaśnień opuścił jedynie kierowca. Pozostała dwójka (19 i 21-latek), po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut udziału w pobiciu. Starszy z nich – również zarzut uszkodzenia mienia. Pracujący nad sprawą śledczy z Komisariatu Policji w Żabnie twierdzą, że zarzutów na koncie 21-latka może jeszcze przybyć.

(fot. KMP Tarnów, źródło KMP Tarnów)

Komentarze wyłączone