Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

41-latek podejrzany o molestowanie trzech dziewczynek

Policjanci z Krakowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o molestowanie kilku dziewczynek na ternie Prokocimia. Dzieci miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznanego im mężczyznę.

13 października br. do VI Komisariatu Policji w Krakowie zgłosili się zaniepokojeni rodzice trzech dziewczynek , które miały być napastowane w drodze ze szkoły do domu przez nieznajomego mężczyznę. Dzieci na szczęście opowiedziały swoim rodzicom o zaczepiającym je i dotykającym obcym mężczyźnie. Do tych incydentów miało dojść w rejonie krakowskiego Prokocimia. Policjanci wytypowali sprawcę i tego samego dnia został on zatrzymany w rejonie gdzie dochodziło do molestowań.

Policjanci dokonali przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie zabezpieczono wszelkie elektroniczne nośniki pamięci. Ich zawartość będzie teraz badana przez biegłego pod kątem ujawnienia ewentualnych treści pedofilskich.

41-latek usłyszał zarzuty dopuszczenia się w dwóch przypadkach tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz zarzut usiłowania zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Grozi mu do 12 pozbawienia wolności. Decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany.

Ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że takich incydentów z udziałem mężczyzny mogło być znacznie więcej Komisariat Policji VI w Krakowie prosi o kontakt rodziców lub opiekunów dzieci które mogły stać się ofiarami tego mężczyzny.

(fot. Policja, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone