Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Kobiernicach. Jedna osoba nie żyje AKTUALIZACJA

Do wybuchu gazu doszło dzisiaj około godziny 8.00 przy ulicy Wolności w Kobiernicach. Dom uległ częściowemu zawaleniu. Jedna osoba nie żyje, pięć zostało rannych.

Jak przekazał zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku- Białej, st. bryg. mgr. inż. Grzegorz Piestrak, spod gruzów wydobyto pięć osób. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat, wszyscy zostali przetransportowani do szpitali.

Z relacji strażaków pracujących na miejscu wynika, że pod gruzami może znajdować się jeszcze jedna osoba.

Na miejscu jest 18 zastępów straży pożarnej, w tym wyspecjalizowana grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju.

AKTUALIZACJA:

Szóstą osobą wydobytą spod gruzów była starsza kobieta. Niestety poszkodowana zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Siódmy mieszkaniec domu – nastolatek w chwili wybuchu był w szkole.

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna w wyniku wybuchu gazu został zniszczony dom jednorodzinny zamieszkiwany przez rodzinę strażaka.

– Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragedii jaka dotknęła funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej – czytamy w komunikacie PSP na Facebooku.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokurator. Służby zabezpieczają miejsce po wybuchu. Strażacy zakończyli już akcję poszukiwawczo-ratowniczą, po przekazaniu terenu policyjni technicy zabezpieczą dowody oraz ewentualne ślady, które pomogą w ustaleniu przyczyny wybuchu. Na miejscu jest kilkunastu śledczych z KWP Katowice oraz KMP Bielsko-Biała.

Wybuch gazu w jednym z domów jednorodzinnych w Kobiernicach przy ulicy Wolności. Na miejscu trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza.

Opublikowany przez Waszym Okiem – Radio Bielsko Czwartek, 15 października 2020

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone