Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Awantura w pociągu. Pasażer jechał bez maseczki, interweniowała policja

33-latek jadąc pociągiem relacji Białystok – Szczecin nie dostosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Podczas interwencji policji mężczyzna oznajmił, że „jest zdrowy i nie będzie stosował się do obowiązujących przepisów”. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę (18.10.2020) około godz. 9:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące awanturującego się pasażera pociągu relacji Białystok-Szczecin, który nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Na dworzec główny w Olsztynie skierowany został policyjny patrol. Po przyjeździe pociągu na dworzec PKP policjanci wylegitymowali pasażera. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Kętrzyna, który twierdził, że „jest zdrowy i nie będzie stosował się do obowiązujących przepisów”. Policjanci w tej sytuacji poinformowali 33-latka o konsekwencjach prawnych niestosowania się do reżimu sanitarnego oraz o skierowaniu wobec niego wniosku o ukaranie do sądu.

Spośród kilkudziesięciu pasażerów pociągu relacji Białystok – Szczecin jedynie 33-latek lekceważąco podszedł do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

(fot. PLK, źródło KWP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone