Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją. Jazdę zakończył na ogrodzeniu (wideo)

Funkcjonariusze ze Strzelec Krajeńskich w woj. lubuskim prowadzili pościg za kierowcą samochodu osobowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przez policją. Kierowca szaleńczą jazdę zakończył na ogrodzeniu posesji. Jak się okazało 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto znajdował się pod wpływem narkotyków.

W sobotę 17 października mundurowi zauważyli na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich srebrnego forda. Policjanci szybko nabrali podejrzeń, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Świadczyły o tym manewry jakie wykonywał na drodze tj. zjeżdżał na lewy pas, jechał całą szerokością drogi. Kiedy mundurowi dali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, mężczyzna nie reagował. Uciekał drogą krajową nr 22 w kierunku Dobiegniewa.

Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej, kiedy nieodpowiedzialny kierowca zakończył jazdę na ogrodzeniu, na którym rozbił samochód. Okazało się, że w samochodzie jechało dwóch mężczyzn 28-letni kierowca i sześć lat starszy pasażer. Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Kierowca znajdował się pod działaniem narkotyków i jechał bez uprawnień.

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające w samochodzie i mieszkaniu pasażera. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Oboje usłyszeli zarzuty. Pasażer posiadania narkotyków, a kierowca niezatrzymania się do policyjnej kontroli i jazdy pod działaniem narkotyków. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień. 28-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast pasażerowi do trzech.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone