Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną tragicznego wypadku pod Polkowicami (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 292 pod Polkowicami w woj. dolnośląskim. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć na miejscu poniosła pasażerka jednego z pojazdów.

W minioną niedzielę tuż po godzinie 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 292 nieopodal miejscowości Trzęsów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 71-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego kierujący samochodem osobowym marki KIA, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia z seatem kierowanym przez 58-letniego mieszkańca powiatu górowskiego.

Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 62-letnia pasażerka samochodu marki KIA, a kierowca tego pojazdu trafił do głogowskiego szpitala. Do tej samej lecznicy trafili również kierowca oraz dwójka pasażerów seata.

Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego oraz pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Głogowie. Obecnie trwa analiza zebranego materiału dowodowego, a funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

(fot. KPP Polkowice, źródło KPP Polkowice)

Komentarze wyłączone