Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Okradli pracodawcę na Mazowszu, wpadli na terenie województwa lubelskiego. Obywatelom Ukrainy grozi do 5 lat więzienia

Zarzut kradzieży przedstawili policjanci z Warki w woj. mazowieckim trzem obywatelom Ukrainy, którzy okradli swojego pracodawcę. 41, 31 i 20-latek wynieśli z garażu elektronarzędzia. Mężczyźni wpadli na terenie woj. lubelskiego. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

W niedzielę policjanci z komisariatu w Warce otrzymali zgłoszenie od właściciela gospodarstwa o kradzieży elektronarzędzi z garażu. Policjanci prowadzący czynności ustalili, że sprawcami przestępstwa są prawdopodobnie pracownicy sezonowi zatrudnieni przez pokrzywdzonego.

Okazało się, że trzej obywatele Ukrainy wyjechali, chcąc powrócić do miejsca zamieszkania. Niezwłocznie przekazano informację do innych jednostek policji na temat osób mogących być sprawcami kradzieży. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie na terenie podległym lubelskiej policji zatrzymali trzech obywateli Ukrainy.

Utracone mienie udało się odzyskać. Sprawcy po przewiezieniu do grójeckiej komendy, usłyszeli zarzut kradzieży. Zabezpieczono także środki pieniężne na poczet przyszłej kary.

(fot. Policja, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone