Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Śmiertelny wypadek zmienił ich życie. Policja opublikowała film pt. „Wyjątkowo spokojny dzień”

W środę 21 października odbyła się premiera filmu zrealizowanego przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce pt. „Wyjątkowo spokojny dzień”, w którym udział wzięli sprawcy, uczestnicy i rodziny ofiar śmiertelnych wypadków komunikacyjnych.

W pełnym emocji nagraniu ukazano ludzi, na życie których wpłynął wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Przed kamerą wystąpili sprawcy, którzy nierzadko kierując pod wpływem alkoholu doprowadzili do śmierci niewinnych osób, poszkodowani oraz członkowie rodzin ofiar wypadków śmiertelnych, do których doszło na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Film profilaktyczny pt. „Wyjątkowo spokojny dzień” stworzyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce we współpracy z organizacjami i prywatnymi osobami.

– Film nie powstałby gdyby nie odwaga rodzin poszkodowanych oraz sprawców tragicznych zdarzeń z terenu naszych dróg, którzy pomimo bólu zdecydowali się na udział w filmie, za co im serdecznie dziękujemy. To właśnie dzięki ich postawie być może uda się uniknąć kolejnej, niepotrzebnej tragedii, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy – podkreśla podkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Celem poruszającego filmu jest podniesienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach i zminimalizowanie liczby wypadków, m.in. poprzez uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób i rodzin poszkodowanych, ale także ich sprawców.

(fot. Moja Ostrołęka, wideo KMP w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone