Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby (zdjęcia)

Dwie osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło w środę przed godz. 14, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki w woj. łódzkim. Samochód osobowy zderzył się tam z pociągiem pospiesznym Intercity.

Jak wynika ze wstępnych informacji, 46-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Zielona Góra – Warszawa Wschodnia.

Autem osobowym podróżowało dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia, 46-letni kierujący oraz pasażer pojazdu ponieśli śmierć na miejscu. Pociągiem jechało 56 osób. Nikt z pasażerów nie został ranny. Maszynista pociągu był trzeźwy.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności i przyczyn zdarzenia oraz potwierdzanie tożsamości drugiej ofiary.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna informuje, że w związku z przerwą w ruchu na odcinku Rokiciny – Baby wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza, m.in. za pociąg od stacji Rokiciny, odjazd o 14.22 do stacji Radomsko oraz za pociąg od stacji Radomsko, odjazd o 18.23 do stacji Rokiciny.

Prążki. Gmina Będków. Niestety dwie ofiary śmiertelne…

Opublikowany przez Auto Pomoc Cała Polska Środa, 21 października 2020

Aktualizacja z 14:23:W związku z wypadkiem, wprowadzono honorowanie biletów IC w pociągach ŁKA na odcinku Łódź…

Opublikowany przez Łódzka Kolej Aglomeracyjna Środa, 21 października 2020

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone