Sobota, 24 września 202224/09/2022

Zaginięcie 3,5-letniego chłopca. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy (foto)

Blisko 200 policjantów i funkcjonariuszy straży pożarnej brało udział w poszukiwaniach 3,5-letniego chłopca, który zaginął wczoraj w okolicy lasu w Starym Adamowie w gm. Aleksandrów Łódzki. Po około 2 godzinach, jeszcze przed zmrokiem dziecko udało się odnaleźć.

Wczoraj przed godziną 15 zgierscy policjanci dostali zgłoszenie o zaginięciu 3,5-letniego chłopca w okolicy lasu w Starym Adamowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że mama straciła chłopca z oczu, a po chwili nie mogła go już odnaleźć.

Do poszukiwań dziecka wyruszyło ponad 100 policjantów ze Zgierza i komisariatów podległych, a także z Łodzi oraz powiatów sąsiednich. W poszukiwania zaangażowani byli także funkcjonariusze straży pożarnej. Na miejscu pracował policyjny śmigłowiec oraz policyjny pies służbowy. Funkcjonariusze policji i straży pożarnej przeczesywali las i teren przyległy metr po metrze.

Dzięki szybkości w działaniach już po godzinie 17:00 3,5-latek został odnaleziony w okolicznym lesie cały i zdrowy. Jeszcze tego samego dnia wrócił z mamą do domu.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone