Środa, 29 marca 202329/03/2023

Brutalnie pobił dostawcę pieczywa i ukradł jego samochód. Ciężko ranny 60-latek walczy o życie (foto, wideo)

29-latek przed jednym ze sklepów, zaatakował 60-latka, który przywiózł towar, dotkliwie go pobił i ukradł jego samochód. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala. 29-latek został zatrzymany, grozi mu dożywocie.

W poniedziałek po godz. 3 nad ranem, policjanci zostali zawiadomieni, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim, leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali tam zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy rannemu mężczyźnie. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W oparciu o zapis kamer monitoringu, ustalono, że kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku.

Sprawca był zamaskowany, co uniemożliwiało jego bezpośrednią identyfikację, jednak policjanci ustalali jego tożsamość i przekazali numery rejestracyjne skradzionego pojazdu wszystkim patrolom, także w jednostkach ościennych.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w woj. dolnośląskim namierzyli na autostradzie A4 skradziony pojazd i uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę, zatrzymując podejrzanego 29-latka. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został przewieziony z terenu woj. dolnośląskiego do komendy w Przeworsku. 

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(fot. wideo Policja Podkarpacka Policja Dolnośląska), źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone