Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Pijana i bez uprawnień kierowała autem, trzymając na kolanach dziecko

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 34-letnia mieszkanka Rawicza, która pijana, a do tego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdami mechanicznymi, kierowała autem trzymając na kolanach 3-letnie dziecko.

Podczas patrolu na ulicy Paderewskiego w Rawiczu, uwagę policjantów zwróciła kobieta kierująca oplem, która jechała z małym dzieckiem na kolanach. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą. Podczas kontroli na jej kolanach siedziało 3 -letnie dziecko, obok na miejscu pasażera siedział mężczyzna a na rękach trzymał niemowlę.

W czasie legitymowania kobieta powiedziała policjantom, że zapomniała prawo jazdy, jednak po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 34-latka miała sądowy zakaz kierowania pojazdami, uprawnienia zatrzymano jej za kierowanie pod działaniem alkoholu. Jakby tego było mało, podczas kontroli policjanci wyczuli od 34-latki woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w organizmie kobiety.

Kobieta nie uniknie odpowiedzialności, dopuściła się zarówno wykroczeń jak i przestępstw drogowych. Za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości zostanie jej zatrzymane prawo jazdy na minimum 3 lata oraz obligatoryjna kara w wysokości 5 tysięcy złotych. Do tego dochodzi sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wykroczenie nieprawidłowego przewożenia dzieci.

(fot. Policja, źródło KPP Rawicz)

Komentarze wyłączone