Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Miał 1,6 promila w organizmie (foto)

Policjanci z Lipska w woj. mazowieckim zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty. Według ustaleń śledczych, kierujący samochodem osobowym potrącił kierowcę jednośladu, po czym nie udzielając mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania 26-latek był nietrzeźwy.

W poniedziałek rano dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze 747 został potrącony rowerzysta. Na miejscu nie było drugiego uczestnika wypadku. Ciężko ranny kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia.

Mundurowi pół godziny po zgłoszeniu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który po potrąceniu rowerzysty uciekł z miejsca wypadku nieudzielające mu pomocy. 26-letni kierujący samochodem w chwili zatrzymania był pijany. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Niestety rowerzysta na skutek poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Kierowca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone