Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Dzieci weszły na dach sklepu. Chciały sprawdzi co znajduje się na górze (foto)

Policjanci przez okno komisariatu zauważyli dwoje dzieci, które przebywały na dachu jednego ze sklepów w Krakowie. Dzięki pomocy strażaków, chłopców udało się bezpiecznie sprowadzić na dół.

22 października w godzinach popołudniowych, dwaj policjanci pełniący służbę w budynku Komisariatu Policji VI w Krakowie, zauważyli przez okno biurowego pokoju, że na dachu pobliskiego sklepu znajduje się dwoje dzieci. Przewidując czym może skończyć się zabawa dzieci w takim miejscu, natychmiast pobiegli pod market, by jak najszybciej sprowadzić je bezpiecznie na dół. O całym zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili dyżurnego.

Najpierw policjanci próbowali ustalić drogę, którą dzieci weszły na górę. Okazało się, że dzieci, aby dostać się na dach budynku musiały wspiąć się po konstrukcji schodów umieszczonych przy ścianie sklepu. Tą samą drogą podążyli policjanci. Widok jaki zastali wywołał w nich niepokój, gdyż chłopcy znajdowali się przy samej krawędzi. Aby ich nie przestraszyć funkcjonariusze wyjaśnili kim są i poprosili by pozostali na miejscu. Wtedy podeszli do chłopców, żeby odciągnąć ich od brzegu dachu.

Jak się okazało 9 i 10-latka zawiodła w to miejsce dziecięca ciekawość, chcieli koniecznie sprawdzić co znajduje się na górze. Bezpieczne sprowadzenie dzieci na dół wymagało pomocy wezwanych przez dyżurnego strażaków, którzy przy pomocy wysięgnika z koszem zwieźli chłopców na dół. Po sprawdzeniu i upewnieniu się czy nieletni nie wymagają pomocy medycznej, na miejsce wezwano rodziców, którzy przejęli opiekę nad swoimi pociechami. Tym razem nie doszło do tragedii, chłopcy wrócili do domu cali i zdrowi.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone