Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do wypadku. Zobacz moment zderzenia (wideo, zdjęcia)

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Hutniczą w Lubinie na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego ranne zostały dwie osoby. Sprawca wypadku był pijany. Moment zderzenia zarejestrował monitoring.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc ulicą Hutniczą w kierunku alei Generała Maczka w Lubinie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen, która jechała wraz z synem ul. Jana Pawła II w kierunku centrum.

W wyniku zderzenia ciężarówka uderzyła w dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, zatrzymując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Kierująca volkswagenem 45-latka wraz z 19-letnim synem trafili do szpitala. Kobieta była trzeźwa.

– O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy renault. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi, można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk Z KPP w Lubinie.

37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości.

(fot. wideo KPP w Lubinie, źródło KPP w Lubinie)

Komentarze wyłączone