Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Zakażony koronawirusem uciekł z karetki

Policjanci z Tychów zatrzymali 49-latka, który uciekł z karetki pogotowia. Mężczyzna miał pozytywny wynik testu na COVID-19. 49-latek usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Tychów zostali powiadomieni o ucieczce z karetki pogotowia zakażonego pacjenta. Mężczyzna miał być obywatelem Czech, a oddalił się sprzed szpitala w Tychach. Okazało się, że 49-latek zamówił taksówkę i chciał jechać do Katowic, jednak z uwagi na nerwowe zachowanie i trudności z porozumiewaniem się, kierowca przywiózł mężczyznę przed komendę. Pasażer wysiadł z taksówki i zaczął uciekać. Taksówkarz szybko powiadomił mundurowych, a ci skutecznie zapobiegli kolejnej ucieczce pacjenta.

Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, stróże prawa wydawali polecenia, do których mężczyzna się stosował. Następnie 49-latka przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Kierującego taksówką poinformowano o zaistniałej sytuacji i pilnym kontakcie z sanepidem.

Uciekinierowi przedstawiono zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając tym samym inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu 49-latek został tymczasowo aresztowany. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat więzienia.

Służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone