Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Nie żyje 3-letnia dziewczynka potrącona przez samochód. Jej ciężarna mama zginęła na miejscu (foto)

W szpitalu zmarła trzyletnia dziewczynka, potrącona w miniony czwartek w Gilowicach przez kierującego samochodem osobowym. Stan dziecka od początku był krytyczny. Na miejscu zginęła matka 3-latki w zaawansowanej ciąży.

Wczoraj wieczorem w szpitalu zmarła trzyletnia dziewczynka, potrącona przez samochód. Tragiczny wypadek miał miejsce w czwartek 22 października na ul. Zakopiańskiej w Gilowicach na Śląsku.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący hyundaiem 68-letni mężczyzna, stracił panowanie na pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, następnie otarł się o drzewo, po czym potrącił stojącą przy drodze 36-latkę w widocznej ciąży oraz jej 3-letnią córkę. Świadkiem wypadku był mąż kobiety i ojciec dziewczynki.

W wyniku zdarzenia dziewczynka, w stanie bardzo ciężkim, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala, natomiast kobieta pomimo reanimacji i wysiłków ratowników medycznych zmarła na miejscu. Jak ustalili policjanci, 68-latek był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. 

Kierowca wyjaśnił, że na drogę wybiegł mu mały pies. Chcąc uniknąć potrącenia psa, zjechał na prawe pobocze i dalej nie mógł już zapanować nad pojazdem.

(fot. KPP Żywiec, źródło KPP Żywiec)

Komentarze wyłączone