Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Noworodek w Oknie Życia w Łodzi. „Dziecko było nagie, zawinięte w koc”

W Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej w Łodzi został pozostawiony noworodek. „Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony „- poinformowała Archidiecezja Łódzka.

W czwartek, 29 października 2020 roku, o godz. 2, w domu Sióstr Urszulanek w Łodzi, przy ul. Obywatelskiej 60, odezwał się alarm informujący, że otwarte zostało Okno Życia. Siostry natychmiast przybiegły do Okna i znalazły w nim nowo narodzonego chłopca.

– Dziecko było nagie, zawinięte w koc. Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy „z wody”, nadając mu imię Edward. Następnie dziecko zostało zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół – przekazała s. Anna, przełożona domu Sióstr Urszulanek w Łodzi.

To już trzecie dziecko w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej. Wcześniej, w kwietniu i maju 2016 roku, trafiły tu dwie dziewczynki.

Okno Życia to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. To alternatywa dla porzucenia noworodka na śmietniku i pozbawienia go opieki. Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. Oprócz Okien Życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Nadziei w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w archidiecezji oknom uratowano życie 11 dzieci.

(fot. Archidiecezja Łódzka)

Komentarze wyłączone