Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Wybuch i pożar w zakładzie produkcyjnym w Strzelcach Opolskich. Ewakuowano 112 pracowników (zdjęcia)

W czwartek 29 października po godz. 8 rano doszło do wybuchu i pożaru jednej z hal na terenie zakładu produkcyjnego w Strzelcach Opolskich.

Po dotarciu na miejsce działań, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania potwierdził, że w jednej z hal zakładu wytwarzającego materiały drewnopochodne doszło do wybuchu, a następnie pożaru. Pożarem objęta została również część instalacji technologicznej oraz sąsiadująca hala. Ze strefy zagrożenia ewakuowano 112 pracowników. Nikt nie został poszkodowany.

– Na miejscu zawiązany został Sztab Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP a kierowanie działaniami ratowniczymi przejął bryg. Wojciech Nawara Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Sytuacja na miejscu działań jest opanowana, trwa dogaszanie -przekazał mł. asp. Łukasz Nowak p.o. oficera prasowego OKW PSP Opole.

Na godzinę 14:30 na miejscu działania prowadzą 32 zastępy PSP i OSP z terenu pięciu powiatów. Działania na miejscu wspiera zastęp Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie z dronem ratowniczym.

⚠️⚠️⚠️ Aktualnie zastępy z naszego powiatu w składzie: 🚒 JRG OLESNO FORD 🚒 OSP WYSOKA MAN 🚒 OSP PRASZKA MERCEDES…

Opublikowany przez Oleskie Jednostki Pożarnicze Czwartek, 29 października 2020

(fot. PSP Opole)

Komentarze wyłączone