Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Zmuszał 16 i 24-latkę do prostytucji. Obywatel Bułgarii zatrzymany

Kryminalni z Opola zatrzymali 44-letniego obywatela Bułgarii, który jak wynika z ustaleń śledczych wykorzystywał 16 i 24-latkę, nakłaniając je do prostytucji. Obcokrajowiec działał w warunkach recydywy i grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu od jakiegoś czasu poszukiwali zaginionej 16-latki. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że obywatelka Bułgarii mogła przebywać w jednej z miejscowości pod Opolem. Ich typowania okazały się trafne.

Podczas poszukiwań policjanci wpadli na trop 44-letniego obywatela Bułgarii.

Okazało się, że to właśnie on nakłaniał 16-latkę do prostytucji. Policjanci odnaleźli również drugą ofiarę tego samego sutenera. To 24-latka z innego województwa.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wyznaczał godziny pracy i miejsca spotkań z potencjalnymi klientami. Większość pieniędzy zabierał dla siebie. Za te przestępstwa 44-latek został zatrzymany. Okazało się, że na swoim koncie ma już podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy.

Podejrzany usłyszał zarzuty nakłaniania do prostytucji i czerpania korzyści z nierządu obu kobiet. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie wykorzystywał jeszcze innych kobiet. 44-latek działał w warunkach recydywy i grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

(fot. Policja, Policja Opolska)

Komentarze wyłączone