Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Maczetą groził pozbawieniem życia klientowi stacji benzynowej (foto)

22-letni mężczyzna przy użyciu maczety groził pozbawieniem życia klientowi stacji benzynowej. Agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

30 października około godziny 1:40, 28-letni mężczyzna po zakupach na stacji benzynowej, udał się w kierunku swojego pojazdu. W pewnym momencie z parku wybiegł 22-letni mężczyzna, który zaczął mu ubliżać, po czym z plecaka wyciągnął maczetę krzycząc w kierunku 28-latka, że go zabije.

Pokrzywdzony zaczął uciekać w stronę stacji. Wbiegając do budynku poprosił ekspedientki aby te zablokowały drzwi, ponieważ boi się o swoje życie. Mężczyzna schował się na zapleczu budynku. Po chwili do stacji wbiegł 22-latek.

Na stacji przebywali nieumundurowani funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie natychmiast obezwładnili napastnika, zabezpieczając przy nim maczetę oraz butlę z gazem łzawiącym. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

22-latek został zatrzymany, a po tym jak wytrzeźwiał postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania a winą obarczał stan upojenia alkoholowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone