Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Miał być na kwarantannie, zgłosił się do szpitala na badania

65-latek objęty kwarantanną domową, zgłosił się do szpitala na wcześniej zaplanowane badania. Mężczyzna przed wykonaniem badania zataił fakt, że jest objęty kwarantanną. Teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

W piątek, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednej z pracowni jarosławskiego szpitala, zgłosił się na badanie mężczyzna, który obecnie ma przebywać na kwarantannie domowej.

Na miejscu policjanci ustalili, że 65-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego pomimo tego, że został objęty kwarantanna domową przyjechał na wcześniej zaplanowane badanie. Mężczyzna świadomie zataił ten fakt, podczas wypełniania wywiadu epidemiologicznego, wprowadzając w błąd personel pracowni, a tym samym narażając na zakażenie koronawirusem pracowników szpitala.

Wobec 65-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Za narażenie na zakażenie wielu osób grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto, o naruszeniach informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która może nałożyć karę finansową.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone