Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Podczas awantury podpalił żonę. Mężczyzna został zatrzymany

50-latek z gm. Kisielice w woj. warmińsko-mazurskim podczas awantury domowej oblał swoją żonę łatwopalną cieczą i podpali. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o dramatycznym przebiegu awantury domowej, w wyniku której doszło do podpalenia kobiety. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 50–latka.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna pokłócił się ze swoją żoną i kiedy zabrakło mu argumentów słownych, oblał ją substancją łatwopalną i podpalił. Kobieta uciekając z domu zdarła z siebie palące się jeszcze ubrania i pobiegła do sąsiadów, którzy o wszystkim poinformowali służby ratunkowe.

Poszkodowana została zabrana do szpitala, a jej 50–letni mąż do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Kisielice został osadzony w policyjnej celi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora przesłuchują świadków, wykonują oględziny, a także zabezpieczają dokumentacje fotograficzną z miejsca zdarzenia. Kodeks karny za samo spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone