Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Skopała znicze i chryzantemy, ustawione na wrocławskim Rynku na znak protestu (wideo)

Nieznana kobieta zniszczyła ułożony na wrocławskim Rynku – ze zniczy i chryzantem – symbol protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego. Trwają poszukiwania sprawczyni.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16.25 w centrum wrocławskiego Rynku. Na nagraniu opublikowanym przez rzecznika wrocławskiej straży miejskiej widać plac Gołębi i ułożoną tam – z chryzantem i zniczy – błyskawicę, symbol protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Po chwili do ustawionych zniczy i kwiatów podchodzi kobieta, która bierze zamach nogą i kopie prosto w ułożony na Rynku symbol protestów. Wykonuje pięć takich uderzeń, po czym odchodzi, rozglądając się na boki i otrzepując buty.

Kobieta jest poszukiwana przez straż miejską.

– Osoby mogące wskazać obecne miejsce przebywania tej kobiety (lub mogące ustalić jej tożsamość) prosimy o przekazanie tej informacji straży miejskiej (986)lub Policji – apeluje Waldemar Forysiak rzecznik SM we Wrocławiu.

(fot. Andrzej Forysiak/ Facebook)

Komentarze wyłączone