Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Zmarło 4-miesięczne niemowlę zakażone koronawirusem. To najmłodsza ofiara COVID-19 w Polsce

Nie żyje 4-miesięczny chłopiec z powiatu cieszyńskiego, który był zakażony koronawirusem. Dziecko zmarło w szpitalu w Katowicach. To najmłodsza ofiara epidemii w Polsce.

Informacja o zgonie 4-miesięcznego chłopca, który zmarł w szpitalu w Katowicach pojawiła się w komunikacie dotyczącym śmiertelnych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Podała ją we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Jak dotąd jest to najmłodsza ofiara COVID-19 w kraju. Wcześniej za najmłodszą osobę uważano 18-latkę z Warszawy.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 19364 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 227 osób. Do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono u 414 844/6 102 osób (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wydało oświadczenie w sprawie śmierci 4-miesięcznego chłopca:

– Pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. U dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 chłopiec zmarł. Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia – przekazały władze szpitala.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. I jak tym IBERMENCHOM wierzyć? Koronawirus nie dotyczy dzieci. Tak twierdzili. Teraz dziecko ofiarą. Takie bzdety Teoklety. Nie można traktować tego na poważnie. To kiedy ten nowy Mesjiah się pojawia???? Kiedy ta nowa świątynia się wybuduje?? Dane o zachorowaniach, które osobiście sprawdziłem, są z d,,py wzięte. Sanepid, to największa ściema w tym kraju. Te skostniałe barany nawet zwykłej kontroli nie potrafią przeprowadzić / służę przykładem/. Dalsze utrzymywanie tych baranów z kasy Podatników mija się z celem. PiSomatoiłeczek morawiecki w maju zlikwidował epidemię, a teraz pajacuje – bo mu tak kazali. Wymienić tego palanta na normalna osobę. Polacy nie dajcie się ogłupić propagandzie nazistowskiej grupy ibermench – narodu jedynego i wybranego.