Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Zostawiła małego chłopca w centrum Sosnowca. Policja szuka kobiety ze zdjęcia (foto) AKTUALIZACJA

Policjanci z Sosnowca na Śląsku poszukują kobiety, która wczoraj po 22.00 na Placu Stulecia zwanym „Patelnią”, położonym w centrum Sosnowca pozostawiła bez opieki chłopca w wieku około 3-4 lat.

Dziecko jest czyste i zadbane, jednak kontakt z chłopcem jest utrudniony. Z uzyskanych od niego informacji można wywnioskować, że kobieta widoczna na zdjęciach może być jego matką.

Policja apeluje do wszystkich osób, które rozpoznają kobietę lub dziecko o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 12 81, 47 852 12 82, Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 852 12 00 lub 47 852 12 55 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji. Osobom przekazującym informacje policja gwarantuje anonimowość.

AKTUALIZACJA:

Policjanci odnaleźli kobietę, która w poniedziałek na Placu Stulecia w centrum miasta najprawdopodobniej porzuciła chłopca w wieku ok. 3-4 lat.

Wstępnie ustalono, że kobieta wraz z dzieckiem przyjechała do centrum Sosnowca tramwajem, wysiadła na przystanku, po czym udała się do przejścia podziemnego pod dworcem. Wyszła z niego wraz z chłopcem na Plac Stulecia tuż koło pomnika Jana Kiepury, po czym szybkim krokiem oddaliła się w stronę przystanku autobusowego – w kierunku Czeladzi, pozostawiając dziecko przy pomniku. Następnie wsiadła do nadjeżdżającego autobusu.

Dziecko znalazła przechodząca tamtędy kobieta, która przyprowadziła chłopca do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone